Litomyšlení

Postaráme se o vás v každém věku!

Záleží nám na tom, aby si návštěvu Zámeckého návrí užili všichni bez rozdílu. Tam kde je něco pro "ty větší" jsme vždy připravili i zábavu pro děti.

Interaktivní rodinný program Litomyšlení potkáte na každém kroku, začít můžete kdekoliv - v konírně, ve stanu před kavárnou, v zámeckém parku, v kostele Nalezení sv. Kříže, ale také v Regionálním muzeu nebo přímo na zámku. Jednotlivá zastavení vás postupně provedou těmi nejkrásnějšími a nejzajímavějšími místy.
Kudy se vydat vám prozradí pracovní list s mapkou a úkoly k jednotlivým zastavením, který je k dostání na pokladně muzea, piaristického chrámu, v informačním centru, v zámecké konírně, rodném bytě Bedřicha Smetany nebo na pokladně zámku. Pokud budete opravdu pilní a na všechny otázky správně odpovíte, čeká vás odměna v podobě volného vstupu na vyhlídkovou terasu kostela. Tak co začít třeba kávou v  el Lamínu a jako první navštívit školu rytířů a dvorních dam v dětském stanu před kavárnou?

Při vašem putování dále projdete bludištěm historií zámku, nakouknete do domácností vyznamných litomyšlských osobností, poznáte život šlechty a poddaných, zábavu v zámecké zahradě nebo se vydáte vzhůru k andělům.
Většina částí programu je návštěvníkům přístupná zcela zdarma. Pouze v regionálním muzeu a v rodném bytě Bedřicha Smetany je dětský program součástí expozice, která je zpoplatněná dle ceníku těchto institucí a řídí se také jejich otevírací dobou. Většina volně přístupných míst je uzavřena v období listopad - březen.