Programy pro rodiny s dětmi

Na každém kroku místo, kde si užíváme všichni. Nejlepší tipy na vše co chcete zažít spolu.

Zámecké návrší, to není žádné vyčerpávající obcházení památek!

Máme za to, že výlety si musí užít všichni účastníci zájezdu. Děti se nikdy nesmí nudit tam, kde rodiče něco zaujme, dospělí musí mít dost příležitostí k odpočinku, kdy jejich potomky zabaví někdo jiný. To vše nejlépe zdarma.

Budovy, které se nacházejí na Zámeckém návrší, stejně jako volná prostranství byla v posledních desetiletích komletně zrekonstruována. Při plánování jejich nové podoby a náplně bylo vždy myšlenou stejnou měrou na dospělé i na děti. Tím vznikl poměrně ojedinělý komplex památek, kde na každém kroku narazíte na zábavu pro rodiny.

1. Litomyšlení

Jednou z prvních věcí na kerou při plánování rodiného výletu zaměřte svou pozornost je Litomyšlení. Tento interaktivní program, kerý zabaví všechny věkové kategori a opravdu vás vtáhne do děje se nachází na mnoha místech návrší a pokud s pracovním listem obejdete všechny stanoviště, buďte si jistí, že vám neuniklo nic z toho nejzajímavějšího, co zde lze vidět.

2. Regionální muzeum Litomyšl

Regionální muzeum Litomyšl každoročně pořádá výstavu pro rodiny s dětmi (např Retrogaming, Zdeněk Miler dětem nebo Fenomén igráček), jejíž spoučástí jsou pravidelně i interaktivní prvky. V období mezi výstavami připravuje muzeum ve svém přízemí rozsáhlou letní a zimní hernu. Na tomtéž patře najdete také úžasnou miniaturu litomyšlského náměstí, kde lze vstupovat do jednotlivých domů a objevoat tajemství ukrytá uvnitř. O patro výš se můžete přenést zpátky do historie prostřednictvím převlékárny a udělat historickou fotografii celé rodině. Pokud máte zájem o extra zážitek a suvenýr v jednom, můžete si zde vyrobit vlastní sgrafito!

3. Vzhůru k Andělům

Nezapomeňte se zastavit hned vedle v chrámu Nalezení sv. Kříže. Možná vás překvapí, že kostel ukrývá dvoupatrovou rodinnou hernu, odkud se vám rozhodně nepodaří odejít během pěti minut.

4. Muzeum panenek

Jen o kousek dál je Muzeum panenek a hraček, kde si na své přijdou nejen holčičky.

5. Chvíle pro odpočinek

Potřebujete pauzu? Pojďte se poválet na deku do Klášterních zahrad, kde i ti nejmenší mohou volně pobíhat, v létě se koupat v mělkém bazénku, zatímco rodiče přemůže polední únava. Dopřejte si podvečerní piknik v zámecké zahradě. Dejte si skvělou kávu nebo lehký oběd v el lamínu, zatímco potomci si užijí školu rytířů a dvorních dam přímo před kavárnou.

6. Cesta z města

Jste tu na víc dní a chcete se podívat i jinam než do centra města? Máme pro vás dva skvělé tipy. Areál za Sokolovnou je opravdový dětský ráj a s těmi většími si můžete zahrát třeba na zbrusu novém minigolfovém hřišti.
Deset minut chůze za městem se nachází Primátorská hráz s restaurací, dětským hřištěm, trampolínami a bazénkem. Hráz je obklopena dvěma rozsáhlými hřišti fotbalgolfu.

Možností jak nakombinovat ideální rodinný výlet je nepřeberné množství, můžete si být jisti, že to bude nezapomenutelné.

Pokud byste chtěli informace, které jste nenalezli výše, neváhejte se na nás obrátit.