Piaristický kostel

Nově zrekonstruovaný Chrám nalezení sv. Kříže, který je barokní perlou regionu. Neslouží jen pro církevní účely. Kulturním akci nebo svatbě dodá neskutečnou atmosféru!

Chrám Nalezení svatého Kříže, nazývaný podle řádu Piaristů jako Piaristický chrám, je významnou dominantou města Litomyšle. Tato barokní perla východních Čech prošla v posledních letechrozsáhlou rekonstrukcí a patří mezi jeden z mála chrámů u nás, který si lze pronajmout za účelem pořádání svatebního obřadu, nebo kulturní akce. V prostorách chrámu se mohou konatcírkevní i civilní svatební obřady. Hlavní loď chrámu je kromě svateb využívána také jako kocertní a výstavní prostor.

V rámci akcí konaných na Zámeckém návrší lze prostory pronajmout za účelem realizace doprovodného programu. Například připravení krátkého hudebního vystoupení, nebo uspořádání menšího koncertu na varhany. Následně je možnáprohlídka expozic umístěnných uvnitř chrámu a návštěva andělské vyhlídky. Na emporách chrámu je instalovaná expozice Andělé na návrší. Prostory chrámu mimo jiné zdobí umělecké instalace od autorů Václava Cíglera a Michala Motyčky.

Zámecké návrší v Litomyšli je jedním z nejoblíbenějších svatebních míst v regionu. Kromě Piaristického chrámu se zde nachází hned několik dalších míst vhodných k pořádání svatebních obřadů. Příkladem jsou například sály Zámeckého pivovaru, nebo zámecké zahrady. Pokud uvažujete o svatebním obřadu v Litomyšli, neváhejte nás kontaktovat. Budeme se Vám rádi věnovat.