Festival vzdělávání

perex perex perex

Nakopněte svoji školu!

Co si pod takovým názvem lze představit? Rozhodně jen to nejlepší! Litomyšl a Zámecké návrší zvláště, má ve vzdělávání tradici trvající již bezmála 400 let. V roce 1640 totiž do města přišel piaristický řád, který měl výuku těch nejširších vrstev jako svoje poslání. Díky němu zde vznikl filozofický ústav a gymnázium s jedním z nejlépe vybavených přírodovědných kabinetů v Čechách. Na zdejších školách se vystřídal řada významnýc osobností, učil zde Alois Jirásek.

My v organizaci Zámecké návrší bereme jako svoje poslání tuto tradici udržovat. Učitelský stav je pro nás obdivuhodné povolání, všem učitelům fandíme a vážíme si jich. Velmi rádi pro ně připravujeme akci, kde načerpají inspiraci, dostanou šanci podívat se na věci z jiného úhlu a zároveň si budou připadat hýčkáni (jako) na zámku. :)

První ročník festivalu se konal v roce 2017 a od té doby se stále rozrůstáme. V současnosti je akce třídenní, učitelé mají možnost navštívit řadu přednášek různého formátu a také tři workshopy dle svého výběru (celkem cca z 20 workshopů v nabídce). V ceně festivalu je i stravování, cofee breaky, večerní program a raut. Akce se koná již tradičně na konci února a je tedy jakýmsi poleletní intermezzem. Aktuální informace zjistíte na webu festivalu.

V minulosti nás navštívili např. Susanna Bäckmann, Ondřej Liška, Robert Čapek, Opher Bryer, Rostya Gordon Smith, Petra Dočkalová, Bob Kartous nebo Ondřej Štefl

 

Susanna Bäckman

Susanna Bäckman

Susanna Bäckman