Škola na zámku

Kde jinde se učit zážitkem o historii a umění než než v kulisách renesančního skvostu. Programy pro kolektivy dětí základních a středních škol ušité na míru RVP, které lze poskládat do vícedenních pobytů.

Kde se učit o historii a umění? Nejlépe tam, kde dějiny přímo mámí lidské smysly!

Naučit se komponovat přímo v rodišti Bedřicha smetany, objevit v sobě literární talent v místě kde žil Alois Jirásek, nebo opoznat krásy a zákonitosti renesance v památce, kterou obdivuje celý svět. To vše je možné u nás.

Ve škole na zámku využíváme genia loci města Litomyšl a samotného Zámeckho návrší. V kombinaci s metodami zážitkové pedagogiky vytváříme programy zaměřené na dějiny, výtvarné umění, řemesla, architekturu, hudbu či literaturu. Učitelům nabízíme nejen podporu projektového vyučování ale také pestrou škálu zážitků pro školní výlety. Vybere si opravdu každý. Stejně jako ve škole v přírodě, lze i u nás poskládat vícedenní programy v místě, kde jsou žáci obklopeni vlastním předmětem vzdělávání. Historie zde totiž opravdu žije.

Jednotlivé programy jsou určeny zejména žákům základních a středních škol, jejich délka je 1,5h až 3h a díky podpoře Evropské unie a Města Litomyšl jsou realizovány za ceny, které jsou velmi dostupné. Kompletní nabídku, včetně vazby jednotlivých programů na RVP naleznete ZDE.