Zámecké zahrady

Je libo piknik v anglickém parku? Místo na svatbu, které se bude na fotkách vyjímat? Anebo prostor pro oslavu kulatin, které se hosté nebudou moc dočkat? Zámecké zahrady jsou ideální a plné překvapení - však počkejte, až poprvé uvidíte laminátový potůček!

Současná architektura - laminát v exteriéru zámeckých zahrad

Klidná místa k dopočinku nabízejí zámecké zahrady, které obklopují zámek ze tří světových stran. Francouzská zahrada přiléhající k východnímu křídlu poskytuje nejen výhled na chrám Nalezení sv. Kříže a Regionální muzeum, ale můžete odsud vstoupit na arkády zámku a do Zámeckého sklepení. V severovýchodním rohu zahrady naleznete Salet, tajuplné místo letních radovánek.
Přírodní anglický park s herními prvky pro děti, které jsou součástí programu Litomšlení vyzívá nejen k procházkám, ale i k nevšedním a vyjimečným chvilkám. Stále větší oblibu si získává snídaně v trávě, lehátková vyhlídka a opravdovým vrcholem romantiky je svatba v zámeckém parku. Po rozsáhlé rekonstrukci v rámci projektu Revitalizace zámeckého návrší získal park díky ateliéru HŠH řadu moderních architektonických prvků, které na sebe strhávají nemalou pozornost návštěvníků. Přijďte si posedět na laminátu z kterého jsou vyrobeny originální lavičky, nebo pustit loďku laminátovým potůčkem.